Laikinas įmonės veiklos sustabdymas reiškia, kad tam tikrą periodą įmonė yra pripažįstama veiklos nevykdančiu ūkio subjektu ir yra laikinai atleidžiama nuo mokesčių deklaracijų VMI pateikimo. Įmonė kaip juridinis asmuo neuždaroma ir neišnyksta, bet veiklos sustabdymo periodu atleidžiamas įmonės vadovas bei kiti darbuotojai, įmonė išregistruojama iš PVM registro. Svarbu paminėti, kad norint laikinai sustabdyti veiklą, įmonė negali turėti pradelstų įsipareigojimų valstybei ar kreditoriams.

Apskaita.lt teikia įmonės veiklos sustabdymo dokumentų sutvarkymo paslaugą. Susisiekite ir nemokamai pakonsultuosime dėl jūsų konkretaus verslo atvejo. Paslauga teikiama nuotoliniu būdu, tad įmonės veiklos sustabdymą galite užsakyti iš bet kurio Lietuvos miesto.

Būtinos sąlygos įmonės veiklos sustabdymui:

  • nedirba nei vienas darbuotojas;
  • nevykdomi sandoriai;
  • negaunama jokių pajamų;
  • nepatiriama išlaidų.

Sprendimą laikinai sustabdyti įmonės veiklą priima akcininkai. Tokios įmonės veiklą galima atnaujinti pasibaigus VMI nurodytam laikino sustabdymo periodui (esant poreikiui veiklą galima atnaujinti ir anksčiau).

Sezoninis darbas, laikini sunkumai, verslo savininkas turi kitų planų (pvz., laikina pertrauka nuo verslo, kelionė aplink pasaulį, sveikatos sunkumai ar kt.), laikinai neaktualus verslas (pvz., ekonominė krizė ir teikiamos paslaugos dabar neaktualios), poreikis sukaupti lėšų (pritrūkus apyvartinių lėšų verslo savininkas kurį laiką dirba kitą darbą ir kaupia lėšas) – tai tik keletas pavyzdžių, kodėl verslo savininkai gali norėti laikinai sustabdyti savo įmonės veiklą. Jei turite dvejonių, kreipkitės į Apskaita.lt verslo konsultantą nemokamai aptarti susidariusią situaciją ir galimas išeitis.

Laikinas įmonės veiklos sustabdymas Apskaita.lt

Norite laikinai sustabdyti įmonės veiklą? O gal neapsisprendžiate, kas geriau – verslo sustabdymas, likvidavimas ar bankrotas? Skambinkite dabar nemokamai pasitarti!